Выпячивание диска

Протрузія-це найбільш часто зустрічається форма дегенеративного зміни хребетного диска. Багато хто плутає протрузію з грижею міжхребцевого диска, але вона є лише першою стадією даного захворювання, на якій відбувається випинання диска за рахунок пошкодження волокон фіброзного кільця. Ми також розповімо, що це выпячивание диска. Зовнішня оболонка продовжує утримувати драглисте ядро в міжхребцевому диску, а не розривається, як при грижі. Залежно від площі вибухне міжхребцевого диска дорзальную протрузію поділяють на дифузну і циркулярну. Дифузна дорзальная протрузія диска супроводжується виходом хрящової тканини в різних місцях, причому вибухне можуть мати різні розміри. Така патологія вважається найбільш небезпечною, оскільки в разі ускладнень може розвинутися великий запальний процес. Циркулярна протрузія розвивається рівномірно по всьому хрящовому диску. Вона зустрічається частіше за інших випинань, розвивається без больових симптомів і не викликає занепокоєння у пацієнтів. Протрузія будь-якого з хребетних відділів піддається лікуванню. Але його тривалість буде залежати тільки від того, в якому стані пацієнт звернувся за допомогою до фахівця.

Часто пацієнти лікуються самостійно і це призводить до найсумніших наслідків. Пам’ятайте, самолікування треба виключити в принципі, тому що тільки медичне лікування може врятувати ваш хребет. Спостереження лікаря-це необхідна умова для вашого одужання.

Варіанти самолікування: народні засоби, що не дозована фізичне навантаження, прийом препаратів, що володіють безліччю побічних ефектів — все це не тільки не допоможе, але і викличе ускладнення.

Від захворювання реально можна позбутися, якщо не запускати процес. Головне, вчасно звернутися за допомогою до лікаря.

Добавить комментарий

Related Post

Забранский Владислав ВладимировичЗабранский Владислав Владимирович

Кожен напрямок масажу пов’язаний зі своєю філософією і має безліч традицій. У цій ситуації все залежить від майстерності масажиста, від його умілих рук і грамотних дій. Детальніше Забранский Владислав Владимирович

Забранский Владислав ВладимировичЗабранский Владислав Владимирович

Міжхребцеві диски знаходяться між тілами хребців і служать для амортизації і забезпечення рухливості хребта. Складаються диски з хрящової тканини і мають тверду оболонку (фіброзне кільце) і желеподібну внутрішність (пульпозное ядро).