Гигрома стопы

Гігрома являє собою новоутворення у вигляді осумкованной пухлини, яка заповнена серозно-слизової або серозно-фіброзної рідкої масою. Улюблені місця розміщення гігроми розташовуються близько суглобів або сухожиль. У звичайному стані найбільший дискомфорт приносить непривабливий зовнішній вигляд пухлини. гигрома стопы болить або, навпаки, спостерігається порушена чутливість.
Діагностика патології включає в себе аналіз анамнезу і фізичного огляду. При цьому класичні методи лікування приносять мало користі, найбільш ефективним є видалення шляхом хірургічного втручання.

Слово гігрома в перекладі з грецького означає рідку пухлину. У медицині ж цим словом позначають патологію у вигляді доброякісної пухлини, яка складається з утворених сполучними тканинами щільних стінок і в’язкого наповнювача.

Зовні вміст виглядає як прозоре або жовте желе. Хімічно вміст складається з серозної рідини з додаванням фібрину або слизу. Щільність пухлини може бути різною, тому виділяють гігроми м’які і еластичні, тверді як хрящ або кістка.

На дану патологію припадає близько половини всіх доброякісних новоутворень в лучезапястном суглобі. Незважаючи на сприятливі прогнози, зберігається високий відсоток ймовірності рецидивів захворювання. У групі ризику жінки у віці від 20 до 30 років, тоді як чоловіки, діти і літні практично не мають подібної патології.

Найбільш часто зустрічаються гігроми на зап’ясті або інших місцях лучезапястного суглоба. Самим рідкісним випадком прояву виступає гігрома головного мозку, яка є наслідком черепно-мозкової травми.

Симптоми і ознаки
Початковим симптомом гігроми є поява в області суглобів або сухожиль невеликої пухлини, яка чітко видно під шкірою. У більшості випадків патологія є одиночною, але іноді трапляється поява відразу декількох новоутворень. Якою б не була пухлина, вона завжди має чіткі межі. Основна частина її щільно прив’язана до підмет тканин, тоді як інші поверхні зберігають рухливість і не пов’язані зі шкірою або підшкірними тканинами, тому шкіра може вільно переміщатися.

Добавить комментарий

Related Post

Забранский Владислав ВладимировичЗабранский Владислав Владимирович

Кожен напрямок масажу пов’язаний зі своєю філософією і має безліч традицій. У цій ситуації все залежить від майстерності масажиста, від його умілих рук і грамотних дій. Детальніше Забранский Владислав Владимирович

Товары для здоровьяТовары для здоровья

Уявіть, що наш організм – це переповнений мегаполіс з багатомільйонним клітинним населенням, він геть заповнений будівлями, залізничними коліями, транспортом, очисними системами і у всього є термін експлуатації. З часом дороги