Аденома гипофиза


Аденоми гіпофіза посідають третє місце серед усіх пухлин ЦНС і за даними різних авторів складають від 7 до 18% всіх внутрішньочерепних новоутворень [1,2,5,6,8,10,13,15,17]. Найчастіше Аденоми гіпофіза виявляються в найбільш працездатному віці від 20 до 50 років, однаково часто у чоловіків і жінок. аденома гипофиза. За даними епідеміологічних досліджень, поширеність клінічних випадків аденом гіпофіза становить 1,6 на 100000 чоловік населення. Згідно зі статистичними даними щорічно в Росії і країнах СНД виявляється близько 3 тисяч нових хворих людей [1,6,7].

Аденоми гіпофіза за морфологічними даними — це частіше доброякісні повільно прогресуючі аденоми гіпофіза, однак їх зростання супроводжується ендокринними, неврологічними і нейроофтальмологічної порушеннями, що і є причиною звернення пацієнтів за медичною допомогою [1,10].
Хірургічне лікування пацієнтів з аденомами гіпофіза є серйозною проблемою сучасної нейрохірургії як через значної кількості хворих, так і в зв’язку з тим, що залучення в патологічний процес найважливіших анатомічних структур обумовлює складність радикальної резекції аденоми гіпофіза при мінімальній кількості ускладнень [1,5-7 , 10,12].

Добавить комментарий