КІР У ДІТЕЙ: СИМПТОМИ І ЛІКУВАННЯ

Кір — це інфекційне захворювання, у якого дуже сильна ймовірність зараження. Якщо людина ніколи не хворів на кір, при контакті з хворим існує практично 100-відсоткова можливість заразитися. Але найчастіше відбувається зараження на кір у дітей дошкільного та шкільного віку. Саме тому кожен батько повинен знати, як помітити на ранній стадії кір у дітей, щоб вчасно ізолювати дитину і надати необхідне лікування. Отже, детальну інформацію про кір у дітей, симптоми і лікування читайте в нашій статті.

Зараження відбувається від хворої людини, який заразний в такі періоди: за 4-6 днів до появи висипу і перші 4 дні висипань. Ця інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Також не варто забувати, що існує вертикальний шлях передачі кору: мова йде про зараження плода від вагітної мами.

КІР: СИМПТОМИ У ДІТЕЙ
Що батьки обов’язково повинні знати про кір — це перші симптоми у дітей. Інкубаційний період триває протягом 7-15 днів, після цього вірус проникає з слизової оболонки рота і глотки в кров і поширюється по організму. Варто сказати, що перші симптоми кору схожі з простудним захворюванням.

Які перші ознаки зараження у дітей?

Млявість, зниження апетиту, головний біль, нежить з рясними виділеннями, сухий кашель, сиплість голосу. Через кілька днів може початися кон’юнктивіт — при цьому симптомі очі червоніють і сльозяться при яскравому світлі. Також яскравим симптомом є температура до 38 градусів і вище. Самопочуття дитини зазвичай поліпшується на 3-5 день, але не потрібно думати, що мова йде про одужання. Уже через день температура знову різко підвищується і на внутрішній поверхні щік утворюються характерні білі цятки, які багато хто порівнює з зернами манної крупи. І через 2 дні після висипань у роті, з’являється вже всім відома висип — головний прояв інфекції кору. На тілі поступово виникають дрібні пухирі, оточені запаленими плямами, які можуть зливатися і покривати великі ділянки тіла. У перший день проявів висипки, папули з’являються у дитини за вухами, на обличчі і шиї, а також під волоссям на голові. На другий день плями виникають на тулуб і верхньої частини рук, і на третій день висип з’являється на ногах і нижній частині рук. У цей період плями на обличчі починають слабшати. Далі висип «йде» в тому ж порядку, що і з’явилася. Але на шкірі все ж залишаться тимчасові сліди — пігментація і лущення.

Кір у дітей: симптоми і леченіеКОРЬ У ДІТЕЙ: ЛІКУВАННЯ
Зазвичай дізнатися хвороба може дільничний лікар вже при виклику додому. Якщо ускладнень не відмічено, то рекомендується симптоматичне лікування, яке включає жарознижуючі засоби, рясне пиття, постільний режим, відхаркувальні препарати, засоби від нежитю і болю в горлі.

Якщо лікар побоюється прогнозування ускладнень, він може покласти дитину в стаціонар. До можливих ускладнень відносяться ларингіт, трахеобронхіт, отит, круп, вірусна пневмонія, стоматит, менінгіт, гепатит, лімфаденіт. Серед перерахованих захворювань найбільш часто відбувається запалення легенів.

ЩО ПОВИННІ ЗНАТИ БАТЬКИ
Висипання не потрібно чимось змащувати, але якщо дитину сильно турбує свербіж, можна використовувати різні заспокійливі мазі, в тому числі, в складі яких є цинк.
Водні процедури допустимі тільки після того, як спаде температура і пройде висип, а на її місці залишаться лише невеликі цятки.
Як рясного пиття підійдуть шипшиновий відвар, морс, компот, чай або кисіль. У перші дні в раціон бажано включати тільки нежирні страви.
На замітку: Вакцинація — надійний метод профілактики хвороби, після якого виробляється захисний імунітет. Варто розуміти, що щеплення — це в якійсь мірі штучне інфікування вірусом, тому після неї у дитини можуть спостерігатися легкі симптоми захворювання.

Добавить комментарий

Related Post

Аденома гипофизаАденома гипофиза

Аденоми гіпофіза посідають третє місце серед усіх пухлин ЦНС і за даними різних авторів складають від 7 до 18% всіх внутрішньочерепних новоутворень [1,2,5,6,8,10,13,15,17]. Найчастіше Аденоми гіпофіза виявляються в найбільш працездатному

Зубні імплантатиЗубні імплантати

Зубные имплантаты, современный и проверенный временем метод лечения, которому уже около 50 лет, который демонстрирует высокий процент положительного результата (около 98%), прекрасную эстетику и функцию, предотвращает обпилюванню соседних здоровых зубов