Новобудови Одесси

В цьому році в Одесі може пожвавитися ринок нерухомості, який завмер ще з початком кризи 2008 року. Першим позитивним дзвіночком стали результати роботи будівельних компаній: за інформацією департаменту економічного розвитку і торгівлі Одеської обласної державної адміністрації, у 2014 році в Одеській області в експлуатацію здали 890 тис. Кв. м житла. «Це на 40% більше, ніж в 2013 році. Та й взагалі в останній раз 900 тис. Кв. м в рік здавалося ще до 2008 року », — розповів Репортеру директор департаменту Олег Муратов. На його думку, свою роль у збільшенні кількості зданих метрів зіграла сукупність факторів: «Щось починали будувати ще кілька років тому і нарешті завершили, хтось просто оформив своє приватне житло, а хтось зумів витягнути будівництво незважаючи на труднощі».

Ще один важливий фактор, який може позитивно вплинути на ринок житла, — це, як не дивно, відтік депозитів з банків. Новостройки Одессы. Оскільки довіра до банківської системи невисока, багато одеситів приймають рішення забирати вклади, причому як гривневі, так і валютні. Виникає при цьому питання: як уникнути втрат від девальвації гривні і куди вкласти свої заощадження, — багато хто вирішує на користь придбання житла. Тим більше, що зараз ціни на квартири в Одесі не просто не ростуть, але і часто знижуються (якщо виходити з розцінок в доларах США).

Згідно з даними ріелторських компаній, вартість вторинного житла в Одесі за рік знизилася в середньому на 40%: так, середня ціна за один кв. м в лютому 2014 по даними консалтингової компанії SV Development за Одесі становила $ 1514, тоді як в лютому цього року — вже $ 950 (ціни вказані за курсом $ 1 — 21 грн).

Схожа ситуація і на ринку первинного житла: найдешевші однокімнатні квартири в новобудовах Одеси коштують близько 13 тис. Грн за 1 кв. м. За рік їх вартість зросла на 40-45% в гривнях, а в доларах подешевшала на 27-30%.

На думку Олега Муратова, зниження цін на житло обумовлено декількома факторами: «По-перше, компанії йдуть назустріч покупцям, оскільки розуміють, що платоспроможність людей сильно знизилася. По-друге, незважаючи на те, що гривня девальвувала фактично в 2,5 рази, далеко не всі витрати будівельних фірм зросли пропорційно падінню курсу гривні. Ті ж будматеріали вітчизняного виробництва, оплата праці — всі ці витрати зросли не особливо сильно. У підсумку маємо досить вигідні пропозиції на ринку: то житло, яке коштувало $ 30 тис., Тепер коштує $ 20-22 тис. Це як хороший шанс для багатьох обзавестися власним житлом, так і зробити інвестицію своїх заощаджень для тих, у кого житло вже є » , — вважає Олег Муратов.

Добавить комментарий

Related Post

Поддержка сайта стоимостьПоддержка сайта стоимость

Інтернет сайт це одна зі складових успішного ведення справ, а також імідж компанії. Тому вкрай необхідно, що б відвідувачі могли отримати найактуальнішу інформацію, при цьому витративши мінімум часу. Супровід сайту

БактоблісБактобліс

Важливо розуміти, що ЛОР-органів не є стерильними, тобто в нормі ніс, глотка і зовнішнє вухо населені мікроорганізмами, які в умовах збереження імунної резистентності не тільки не приносять шкоди, а й,

Что лучше – бесплатная медицина или частный медицинский сервис?Что лучше – бесплатная медицина или частный медицинский сервис?

Еще несколько лет тому назад частные клиники были доступны только обеспеченным людям, а многие попросту боялись доверять свое здоровье специалистам подобных учреждений. Сегодня же ситуация изменилась, ведь обратившись в медицинский