Новобудови Одесси

В цьому році в Одесі може пожвавитися ринок нерухомості, який завмер ще з початком кризи 2008 року. Першим позитивним дзвіночком стали результати роботи будівельних компаній: за інформацією департаменту економічного розвитку і торгівлі Одеської обласної державної адміністрації, у 2014 році в Одеській області в експлуатацію здали 890 тис. Кв. м житла. «Це на 40% більше, ніж в 2013 році. Та й взагалі в останній раз 900 тис. Кв. м в рік здавалося ще до 2008 року », — розповів Репортеру директор департаменту Олег Муратов. На його думку, свою роль у збільшенні кількості зданих метрів зіграла сукупність факторів: «Щось починали будувати ще кілька років тому і нарешті завершили, хтось просто оформив своє приватне житло, а хтось зумів витягнути будівництво незважаючи на труднощі».

Ще один важливий фактор, який може позитивно вплинути на ринок житла, — це, як не дивно, відтік депозитів з банків. Новостройки Одессы. Оскільки довіра до банківської системи невисока, багато одеситів приймають рішення забирати вклади, причому як гривневі, так і валютні. Виникає при цьому питання: як уникнути втрат від девальвації гривні і куди вкласти свої заощадження, — багато хто вирішує на користь придбання житла. Тим більше, що зараз ціни на квартири в Одесі не просто не ростуть, але і часто знижуються (якщо виходити з розцінок в доларах США).

Згідно з даними ріелторських компаній, вартість вторинного житла в Одесі за рік знизилася в середньому на 40%: так, середня ціна за один кв. м в лютому 2014 по даними консалтингової компанії SV Development за Одесі становила $ 1514, тоді як в лютому цього року — вже $ 950 (ціни вказані за курсом $ 1 — 21 грн).

Схожа ситуація і на ринку первинного житла: найдешевші однокімнатні квартири в новобудовах Одеси коштують близько 13 тис. Грн за 1 кв. м. За рік їх вартість зросла на 40-45% в гривнях, а в доларах подешевшала на 27-30%.

На думку Олега Муратова, зниження цін на житло обумовлено декількома факторами: «По-перше, компанії йдуть назустріч покупцям, оскільки розуміють, що платоспроможність людей сильно знизилася. По-друге, незважаючи на те, що гривня девальвувала фактично в 2,5 рази, далеко не всі витрати будівельних фірм зросли пропорційно падінню курсу гривні. Ті ж будматеріали вітчизняного виробництва, оплата праці — всі ці витрати зросли не особливо сильно. У підсумку маємо досить вигідні пропозиції на ринку: то житло, яке коштувало $ 30 тис., Тепер коштує $ 20-22 тис. Це як хороший шанс для багатьох обзавестися власним житлом, так і зробити інвестицію своїх заощаджень для тих, у кого житло вже є » , — вважає Олег Муратов.

Добавить комментарий

Related Post

Air optix линзыAir optix линзы

Контактні air optix линзы TM Aqua від компанії CIBA Vision спеціально створені для тих, чиї очі часто відчувають нестачу в кисні і потребують більш дбайливе до себе ставлення. Завдяки унікальній системі

Взуття для баскетболу NikeВзуття для баскетболу Nike

Всім відома і класична модель Nike Air Force, створена Брюсом Килгоре в 80-х роках, на протязі багатьох років впевнено продовжує зберігати свою популярність. В першу чергу вона славиться використанням технології

Зубні імплантатиЗубні імплантати

Зубные имплантаты, современный и проверенный временем метод лечения, которому уже около 50 лет, который демонстрирует высокий процент положительного результата (около 98%), прекрасную эстетику и функцию, предотвращает обпилюванню соседних здоровых зубов