УВАГА КІР!

УВАГА КІР!
Ще зовсім недавно, перед Великою Вітчизняною війною, в нашій країні, так само як і у всіх європейських країнах і в США, на кір обов’язково захворів кожен. Одні раніше, інші пізніше, але кір вражала всіх. Так тривало, власне до середини 60-х років, коли після створення вакцин проти кору ситуація почала швидко змінюватися. А до введення щеплень в нашій країні на кір щорічно хворіло 1,5-2 мільйона дітей.

Всього 15 років тому кір щорічно давала від 20 до 30 відсотків усіх інфекційних захворювань в нашій країні, поступаючись лише грипу та гострих респіраторних захворювань. Хвороба часто супроводжувалася різноманітними ускладненнями, які так типові для кору.

Кір була дуже небезпечною хворобою: від неї помирав кожен п’ятий хворий дитина. Навіть зараз вже в наші дні, ця хвороба збирає саму рясні жнива, вбиваючи малюків в слаборозвинених країнах Африки, Азії та Південної Америки. Там щороку від кору помирає близько двох мільйонів дітей — так говорить статистика ВООЗ після збору даних про поширення цієї хвороби.

Після широкого використання протикорової щеплень захворюваність істотно знизилася, але останнім часом спостерігається тенденція до зростання кількості хворих на кір. З метою повного захисту необхідна вакцинація 97% дітей перших півтора років життя.

В останні 3 роки в Європейському регіоні включаючи Росію, відзначається неблагополучна епідситуація по захворюваності на кір. За даними Федеральної служби Росспоживнагляду в 2013 році в 37 країнах Європейського регіону виявлено 26 тисяч випадків кору. Почастішали випадки завезення кору в Росію з Таїланду і Китаю.

Групові осередки кору зареєстровані в Астраханській області і республіці Дагестан, Ярославській, Рязанській, Тульській, Курської і ряді інших областей. З грудня минулого року і в січні поточного року в Курській області (м Железногорськ) зареєстровано понад 100 випадків кору серед членів релігійної громади, які відмовлялися від щеплень за релігійними переконаннями.

За 2013 року в Росії Зареєстровано 2323 випадки кору в 58 суб’єктах федерації. У порівнянні з 2012 р захворюваність на кір зросла на 10,2%. Питома вага дітей у віковій структур хворих склав 44,4%. Чи не щеплені проти кору, або не мають відомостей про щеплення понад 80% хворих. У Кемеровській області в травні 2013 року зареєстровано 2 випадки кору серед нещеплених жителів обласного центру. Причому перший хворий став джерелом інфекції для другого.

Кір відноситься до гострих вірусних захворювань, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Кір завжди супроводжується лихоманкою, сильною загальною інтоксикацією організму хворого, катаральним синдромом. На тілі хворого на кір утворюється типова висип.

Джерелом зараження при кору є хвора людина, яка виділяє вірус зовні повітряно-крапельним шляхом. Людина, хвора на кір, заразний в останні два дні періоду інкубації хвороби, а також до четвертого дня появи висипань на шкірі. Хвороба дуже контагіозна, їй можуть заразитися люди будь-якого віку, які не пройшли вакцинацію, втратили імунітет до кору. Найбільше до кору сприйнятливі діти. Захворюваність на кір має сезонність: навесні і влітку відзначається стрибок захворюваності кору.

Вірус від хворої людини за допомогою повітряно -капельной передачі потрапляє на слизову оболонку здорової людини. З кров’ю вірус швидко розноситься по організму людини, вражаючи шкіру, кон’юнктиву очей, слизові оболонки ротової порожнини, носоглотки, бронхів.

Людина, один раз перехворів на кір, отримує стійкий імунітет до цього захворювання на все життя.

Захворювання має свій період інкубації — зазвичай від 9 до 11 днів. Передвісники період триває 3-4 дні, в цей період у хворого виникає сильний нежить, гавкаючий кашель, підвищення температури тіла, симптоми загальної інтоксикації організму, головний біль. Саме в цей період з’являються на внутрішній поверхні щік, іноді на яснах — характерні білі плями Бельського-Філатова-Коплика. Ці плями схожі на манну крупу — дуже дрібні і білі. За наявності цих плям діагностують кір і диференціюють її від інших захворювань. З моменту появи цих симптомів, людина стає заразним. В кінці цього періоду температура тіла поступово знижується, але в другий період захворювання, коли з’являється висип, вона знову підвищується. З появою корової висипки на шкірі у хворого виникають лихоманка, сильна інтоксикація, ознаки ураження органів дихання.

Кір може мати важкі ускладнення у вигляді пневмонії та стенозу гортані. Хворі, імунітет яких дуже низький, може виникнути пневмонія. Як ускладнення кору, у хворого може виникнути енцефаліт або менінгоенцефаліт, що часто є причиною смерті хворого на кір. Менінгіт, як ускладнення кору, має більш сприятливий результат захворювання і доброякісний перебіг.

Кір має три форми перебігу хвороби: легку, середньотяжкі, важку. Якщо людина була щеплена від кору раніше, то захворювання може протікати по атипової формі — зі стертими симптомами, мізерної висипом і прискоренням тривалості етапів захворювання.

Хворі, у яких кір протікає у середньотяжкій і тяжкій формі, з численними ускладненнями, важкою інтоксикацією, підлягають обов’язковій госпіталізації в інфекційний стаціонар.

Лікування кору, що протікає без ускладнень повинно бути симптоматичним. На сьогоднішній день не існує ліків, які змогло б знищити вірус, що провокує кір. Єдиним дієвим способом захистити дитину від кору, як і від багатьох інших інфекційних захворювань, є вакцинація.

При правильно проведеної вакцинації імунітет виробляється приблизно у 95-98% вакцинованих дітей. Термін дії вакцини — більше 25 років, при цьому тільки у незначної кількості вакцинованих коровий імунітет з часом згасає.

Добавить комментарий

Related Post

ЕндоскопиЕндоскопи

Ендоскопи використовуються в багатьох цілях, від медичних до технічних потреб. У нас Ви можете купити технічні ендоскопи, які, як правило, використовуються для ремонту автомобілів, сантехніки або просто для дослідження важкодоступних

Лечение зубовЛечение зубов

Очень важно ухаживать за своими зубами и лечить их правильно. Хорошая стоматология ddclinic.com.ua в которой работают квалифицированные специалисты в городе Киев. Советуем Вам никогда не запускать свои зубы и всегда лечить их